Pasowanie na ucznia SP nr 3

15 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przywitali ich starsi koledzy i koleżanki z klasy drugiej, życząc „…sukcesów, zabaw, piątek i aby nikt się szkoły nie bał”.

Następnie pierwszoklasiści w odświętnych strojach i kolorowych biretach pojawili się na scenie. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz znajomość zasad panujących w szkole. Nie zabrakło też wiadomości o naszej Ojczyźnie i Symbolach Narodowych.

Po wzorowo odśpiewanym Hymnie Narodowym nastąpiło uroczyste ślubowanie przy Sztandarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku im. Polskich Olimpijczyków. Dzieci przyrzekały być wzorowymi uczniami i obywatelami a swoim zachowaniem dawać powody do radości rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu rozbrzmiały dźwięki hymnu szkoły, który z wielkim zapałem odśpiewali dumni pierwszoklasiści. Zwieńczeniem uroczystości był akt pasowania na ucznia szkoły, którego dokonał dyrektor – Pan Maciej Wzięch.

Zaproszeni goście życzyli dzieciom radości z odkrywania tajników wiedzy, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności, sukcesów w nauce oraz tego, aby szkoła była dla nich miejscem przyjaznym i bezpiecznym.

Po otrzymaniu dyplomów i „rożków obfitości”, świeżo upieczeni uczniowie wraz z dyrektorem i wychowawczyniami – Paniami: Anną Baranik, Joanną Bober i Moniką Kosacką – Mińkowską udali się pod tablicę Patrona Szkoły – Polskich Olimpijczyków, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Monika Kosacka – Mińkowska