Dzień Nauczyciela w „ciechocińskiej telewizji”

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechocinku był celebrowany bardzo uroczyście. Uczniowie w szczególny sposób docenili swoich pedagogów, podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za ich całoroczną pracę: za opiekę, naukę, cierpliwość i wyrozumiałość, za pyszne obiady i czyste sale lekcyjne.                                  Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Burmistrz Ciechocinka Pan Leszek Dzierżewicz, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Pan Marcin Strych, Wiceprzewodnicząca Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Pani Klara Drobniewska, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Paweł Rosiński, nauczyciele placówki przebywający już na emeryturze i rodzice.

W części  oficjalnej  Pan Leszek Dzierżewicz wraz z gorącymi życzeniami wręczył Nagrody Burmistrza nauczycielom, którzy w szczególny sposób przyczynili się do podnoszenia jakości pracy szkoły. Otrzymały je Panie: Justyna Mandra i Iwona Ogrodowska oraz Dyrektor szkoły Pan Maciej Wzięch.

Następnie Pan Dyrektor złożył  życzenia pedagogom, pracownikom obsługi i administracji oraz podzielił się refleksjami  związanymi z Dniem Nauczyciela. Wręczył też  Nagrody Dyrektora. Grono wyróżnionych  było imponujące. Aż szesnastu nauczycieli i wszyscy pracownicy obsługi zostali nagrodzeni. Gromkie brawa uczniów były sympatycznym dopełnieniem nagród.

W drugiej części uroczystości bawiła nas TV ,,Dzień dobry Ciechocinek”, program  przygotowany pod kierunkiem Pań: Ewy Rogozińskiej, Justyny Mandry i Pauliny Mrówczyńskiej. Prowadzące program – Dominika Mrówczyńska i Zosia Pietrzykowska, przekazały widowni wiele pozytywnej energii. Zaprezentowały bloki programowe pełne humoru i satyry. Przeprowadziły wywiad z Panią minister edukacji ( Karolina Lewandowska).  Był pokaz najnowszej kolekcji mody dla nowoczesnych nauczycieli .W roli stylistek mody wystąpiły Patrycja Bibro i Aurelia Tomaszewska. W kąciku kulinarnym brylowała Magda Dżesler ( Maria Hoczyk). Prezenterki zajrzały do pokoju nauczycielskiego i na dyżur nauczycielski.

Nie zabrakło też dobrej muzyki. Zespoły wokalne  przygotowane przez Panią Sandrę Wesołowską uświetniły uroczystość pięknym śpiewem i grą na instrumentach muzycznych . Prawdziwą furorę wywołały zespoły taneczne. Pierwszy – majstrów budowlanych i drugi uczennic z 8a z wychowawczynią.  Dziewczyny zaprezentowały hit z filmu Mamma Mia2.

Dopełnieniem uroczystości były słodkie niespodzianki dla gości i pracowników szkoły, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Pani Małgorzaty Guga.

O scenografię uroczystości zadbała Pani Joanna Żelazkiewicz.

…Drodzy Nauczyciele, niełatwa jest Wasza praca, rzec trzeba, bo każdy z Was chce  uczniom  przychylać nieba….

Ewa Rogozińska i Justyna Mandra