Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

„Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”

Uczniowie klas drugich odwiedzili ciechociński Klub Seniora „Niezapominajka”. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” seniorzy, p. Maria Brańska – „babcia” i p. Stanisław Gawinecki – „dziadek” z zaangażowaniem przeczytali dzieciom pouczające bajki z morałem. Był też czas na śpiewy, p. Irena Gołębiewska nauczyła drugoklasistów zabawnej piosenki połączonej z ruchem. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały czekoladowe lizaki i balony. Ciepło bijące od „naszych dziadków” i cudowna atmosfera sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się jak w domu i chcemy tam przychodzić częściej! Spotkanie to jest początkiem cyklicznych wizyt z serii „Tradycja, która łączy pokolenia”, zainicjowanych przez p. Iwonę Ogrodowską i ma na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i domową atmosferę. Bawiliśmy się wyśmienicie!

Iwona Ogrodowska

Paulina Czyżniewska

Marta Turkiewicz