Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej

W piątek 5 kwietnia 2019 roku odbył się XIV Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej w Raciążku. Do przeglądu przystąpili młodsi uczniowie klas I-wszych przygotowanych przez panią Monikę Kosacką-Mińkowską, oraz Sandrę Wesołowską.

I MIEJSCE w kategorii soliści wyśpiewała i zagrała na skrzypcach Alicja Mińkowska w piosence pt.„Karolinka”! Wśród solistów znaleźli się również Kornelka Janas w utworze: „Czerwone jabłuszko”, Lena Orent w piosence „Krakowiaczek”, oraz Antonina Matuszak w utworze „W moim ogródeczku”, która również dogrywała sobie na nietypowym instrumencie – melodyce.

W kategorii zespołowej możemy pochwalić się sukcesem, gdyż  najmłodsza grupa pani Moniki Kosackiej-Mińkowskiej w składzie: Kornelia Janas, Kinga Cieślak, Julia Majewska, Alicja Mińkowska, Ewa Aptowicz i Martyna Majchrzak jako zespół „MONIUSZKI” wywalczyły I MIEJSCE !

Wszystkie dziewczyny były przygotowane nie tylko pod względem wokalnych umiejętności, ale również pod względem ubioru. Dziewczynki pięknie prezentowały się w strojach ludowych, które zostały uszyte specjalnie na tą okazje przez panią Marię Kosacką. Dziękujemy serdecznie !

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć !
S.Wesołowska