Świąteczne warsztaty chemiczne

Dnia 19 grudnia 2018r. odbyły się warsztaty chemiczne dla klasy IVB zorganizowane przez p. Martynę Jastrzębską.

Dzieci w ramach zajęć przygotowały samodzielnie masę typu slime tzw. „boraksowy glutek” .
Celem zajęć było wzbudzenie w uczniach zainteresowania wiedzą przyrodniczą oraz pokazanie, że nauka może być ciekawa, kolorowa i zabawna. Warsztaty te dają możliwość kreatywnego i praktycznego zdobywania wiedzy oraz rozwijania ich umiejętności.

Uczniowie klasy IVB w ramach warsztatów przygotowali dwa zestawy „masy slime”, jeden dla siebie, a drugi dla młodszego rodzeństwa- świąteczny prezent. Dzieci były bardzo zadowolone z przeprowadzonych warsztatów.  Podczas zajęć panowała przede wszystkim  atmosfera dobrej zabawy.

Nowa forma przekazu wiedzy chemicznej zaproponowana przez p. Martynę Jastrzębską spotkała się z ogromnym przyjęciem, o czym świadczą zapisy na  chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach.