Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to najważniejsze i najszerzej obchodzone i jedno z najstarszych świąt ekologicznych . Zostało ustanowione w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchody organizowane są w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma na celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań.

Do obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska może przyłączyć się każdy, nawet gdy nie może uczestniczyć w organizowanych z tej okazji wydarzeniach. Wystarczy samemu podjąć działania, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego, na przykład posprzątać okolicę, posadzić drzewo czy skorzystać z roweru zamiast samochodu.

Podpowiedź jak dbać o najbliższe środowisko możecie znaleźć w reportażach  – Julki Siuber z klasy 8a i Jakuba Cichockiego z klasy 6a.

Fotorepotaż_Biologia

M. Bujalska