Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Święto Pieczonego Ziemniaka

W poniedziałek 30.09.2019r. obchodziliśmy w klasach I-III „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzieci w tym dniu zajadały się ziemniakami.

Najpierw w klasach uczniowie wykonali ziemniaczane ludki, wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Kartoflane stworki trafiły na wystawę klasową do kącików przyrodniczych. Potem na hali sportowej uczniowie wraz z wychowawczyniami wzięli udział w ziemniaczanych sportowych konkurencjach (sadzenie ziemniaków, transport ziemniaka, ziemniaczany slalom). Za aktywny udział w zabawach sportowych wszystkie klasy otrzymały dyplomy.

Na wysokości zadania stanęli również rodzice, ponieważ przywieźli dla dzieci upieczone ziemniaki prosto z przydomowego ogniska. Ziemniaki smakowały wybornie.

I kto by się spodziewał, że tyle radości mógł sprawić ZIEMNIAK!!

Wychowawczynie klas I-III
mgr Piotr Komosiński