Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Wizyta u seniorów

W bieżącym roku szkolnym wznawiamy odwiedziny uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Klubie Senior+ Niezapominajka w ramach cyklu „Pieśni i zwyczaje, które łączą pokolenia”.
Jednym z elementów cyklu jest akcja „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”.
We wtorek, 1 października uczniowie klasy 2a odwiedzili zaprzyjaźniony klub. Dzieci wysłuchały swoich ulubionych bajek przeczytanych przez „babcię”, w której rolę wcieliła się pani Małgorzata Trojan i „dziadka”, pana Zenona Gumnowskiego.
Miłym akcentem była gimnastyka przeprowadzona przez „babcię” Irenę Gołębiewską oraz nauka zabawnej piosenki z ruchem, która bardzo przypadła dzieciom do gustu.
To już nasza trzecia wizyta u seniorów. Miła i ciepła atmosfera sprawiają, że dzieci czują się tu jak w domu, w otoczeniu bliskich sobie osób. Spotkania dzieci z seniorami zainicjowane przez panią Iwonę Ogrodowską są wspaniałą okazją do integracji starszego i młodszego pokolenia.

Serdecznie dziękujemy seniorom za miłe i ciepłe przyjęcie!