Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Uroczyste rozdanie świadectw uczniom klas III

22 czerwca 2017 roku o godzinie 17:00 pożegnaliśmy najstarszych gimnazjalistów. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, w wykonaniu uczniów klas trzecich, do którego choreografię przygotowała pani P. Mrówczyńska. Ten wspaniały taniec dostarczył wszystkim wielu emocji a zaprezentowany w takiej chwili stał się wyrazem szacunku wobec tradycji, zapowiadając jednocześnie koniec nauki w tej szkole i początek kolejnego etapu ich życiowej wędrówki.
Nasi przyszli absolwenci nagrodzeni gromkimi brawami, wprowadzili wszystkich gości tanecznym krokiem do auli szkolnej, gdzie odbyła się uroczysta akademia.
Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Ciechocinka Pan Leszek Dzierżewicz, przewodniczący Komisji Oświat, Kultury Sportu i Turystyki Pan Marcin Strych, Przedstawicielka Komisji Oświaty Pani Klara Drobniewska  oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Aldona Nocna. Nie zabrakło obecności rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Całą uroczystość prowadziła Pani Dyrektor Anna Władkowska  wraz z wychowawcami klasy IIIa panią Justyną Mandra, klasy III b z panią Aleksandrą Gawinecką i klasy III c z panią Agnieszką Racką.
Burmistrz Ciechocinka Pan Leszek Dzierżewicz skierował pełne ciepła słowa do naszej młodzieży, życząc im dobrych wyborów na kolejnym etapie kształcenia oraz sukcesów i spełnienia marzeń w dorosłym życiu. Pani Klara Drobniewska uhonorowała dwoje uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie w szkole: Amelię Bogusławską i Kacpra Kulpę nagrodami Primus Inter Pares.
Radość uczniów z powodu uzyskania świadectw ukończenia gimnazjum, świetnych wyników na egzaminach gimnazjalnych i wielu wyróżnień w konkursach i zawodach przeplatała się ze smutkiem spowodowanym  rozstaniem z tym wszystkim, co stanowiło istotę ich
życia w ciągu ostatnich trzech lat. Trzecioklasiści pożegnali się z rówieśnikami i nauczycielami. Podziękowali wszystkim za trzy lata wspólnej pracy, za trud włożony w kształcenie w wychowanie, za życzliwość, zrozumienie, uśmiech… Do podziękowań dołączyli rodzice. Poruszającemu pożegnaniu towarzyszyły wiersze, piosenki, kwiaty i łzy wzruszenia. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne  za wychowanie  młodzieży, która osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

Słowami piosenki „Ale to już było i nie wróci więcej…”  Pani Dyrektor pożegnała absolwentów, gratulując im wytrwałości i życząc samych sukcesów w dalszym życiu.