Wieczornica – Spotkanie z Historią

Dnia 22 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 spotkali się przedstawiciele władz miejskich, radni,  nauczyciele, rodzice uczniów, mieszkańcy miasta i uczniowie, przedstawiciele różnych pokoleń, by wierszem i piosenką uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Wieczornica została zorganizowana w ramach cyklu zajęć Spotkania z Historią – „Pieśni i zwyczaje, które łączą pokolenia”. Podczas spotkania młodsi uczyli się od starszych pieśni, które nierozerwalnie łączą się z wydarzeniami historycznymi, z drogą Polaków do odzyskania wolności.

Spotkanie, zorganizowane przez p. Iwonę Ogrodowską, Aleksandrę Gawinecką, Katarzynę Dąbrowską, Agnieszkę Racką i Wiesławę Wiśniewską, było też nawiązaniem współpracy z placówką MOPS, Domem Pobytu Dziennego dla Seniorów „Niezapominajka”.
Wspólne śpiewanie prowadził p. Marek Gmiński.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło spędzony czas.

A.Racka