Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku

Warsztaty chemiczne

Klasa 7a pierwszy raz  na warsztatach chemicznych w Kamienicy Alchemika oraz w Planetarium.

Dnia 21 listopada 2017 uczniowie klasy VII a pod opieką pań:  Małgorzaty Cichockiej i Justyna Mandry  uczestniczyli  w wycieczce naukowej do Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Tematyka warsztatów  dotyczyła wstępu do chemii – przedmiotu, który dopiero poznają.
Każdy z  uczestników zajęć laboratoryjnych przedstawiał płynące z  doświadczeń  wnioski i spostrzeżenia na kartach pracy. Młodzież z dużym zaangażowaniem  wykonywała laboratoryjne eksperymenty.

Po warsztatach udaliśmy się do Planetarium na spektakl pt: „ Meteoplanet” .Opowieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym. Sprawdziliśmy pogodę, jaką zastaną przyszli mieszkańcy baz na Księżycu i Marsie. Poszukaliśmy wśród planet miejsc z ekstremalnym wiatrem, ciśnieniem, wyładowaniami, czy opadem, a nawet zanurzyliśmy  się w gradzie diamentów.

M.Cichocka

Skip to content