Żywa lekcja historii

11 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli widowisko historyczne pod tytułem „Szlachta i husaria”.

Wszyscy przenieśli się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Przedstawiciele Bractwa Rycerskiego KERIN opowiedzieli o powstaniu stanu szlacheckiego i jego wewnętrznych podziałach. Była możliwość by zajrzeć do dworku szlacheckiego, poznać zwyczaje szlacheckie. Uczniowie przypomnieli sobie historię powstań kozackich i potopu szwedzkiego. Jeszcze raz z ciekawością i uwagą wysłuchali opowieści o sile polskiej Husarii.

Członkowie bractwa prezentowali rekwizyty m.in. stroje i broń , których używano w tamtej epoce.
Uczniowie chętnie angażowali się do odgrywania scenek rodzajowych. W ten sposób mieli okazję poznać obyczaje przodków.

A. Gawinecka