Medalista igrzysk był naszym gościem

4 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie  z wyjątkową osobą – naszym gościem był pan Mirosław Piesak. Jest to medalista igrzysk paraolimpijskich z Barcelony, Atlanty, Sydney i Aten.

Mirosław Piesak został częściowo sparaliżowany po nieudanym skoku do wody, od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Zaczął trenować pływanie i  w 1996 wywalczył złoty medal na 50 m w stylu dowolnym oraz srebrny medal na 50 m w stylu grzbietowym

W 2000 roku zdobył brązowy medal na 50 m w stylu dowolnym, a w 2004 roku srebrny medal na 50 m w stylu grzbietowym

Mirosław Piesak zaangażowany jest również w działalność społeczną, został instruktorem w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Wszyscy z uwagą wysłuchali opowieści o tragicznym wypadku, trudnej rehabilitacji, wyzwaniach i konsekwencji  w  osiąganiu sukcesów.

Sportowiec przekonał uczniów, że nie ma rzeczy niemożliwych, że dzięki odpowiedniej motywacji i ciężkiej pracy można realizować nawet najbardziej odległe marzenia. Opowiadał o swoich licznych sportowych doświadczeniach.

Spotkanie zorganizowane zostało przez pana Tomasza Góreckiego i Piotra Komosińskiego.

A.Gawinecka