Co jest napisane na pomniku Kopernika?

Dnia 7 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Cichockiej i Wojciecha Zielińskiego uczestniczyli w pokazach fizycznych organizowanych przez Zakład Dydaktyki Fizyki oraz Pokazy Fizyczne przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Hasłem przewodnim pokazów było uzyskanie odpowiedzi na postawione w tytule pytanie. Profesor Grzegorz Karwasz , autor książki „ Mały astronom” w interesujący sposób opowiadał o dokonaniach Mikołaja Kopernika . Między wierszami przedstawiał  metodologię  nauczania astronomii, spłycając dokonania Kopernika w wierszach Marii Konopnickiej. Dzięki niemu uzyskaliśmy odpowiedź na postawione pytanie  „Ruszył Ziemię, wstrzymał Słońce i niebo”

Małgorzata Cichocka