Czy w dzisiejszych czasach można być patriotą?

Na to pytanie z pewnością twierdząco odpowiedzieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku. Wystąpili w Konkursie Recytacji Poezji Patriotycznej. Wykazali tym samym szacunek do języka polskiego, kultury, tradycji narodowej, ukazali piękno naszego, ojczystego języka. Na konkurs młodzi patrioci przygotowali utwory wieszczów narodowych, poetów pokolenia Kolumbów i współczesnych twórców. Usłyszeliśmy między innymi utwory: Śmierć Pułkownika, fragmenty Pana Tadeusza i Reduty Ordona Adama Mickiewicza, Moja piosnka II Cypriana Kamila Norwida, Elegia o chłopcu polskim Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Gawęda o miłości do ziemi ojczystej Wisławy Szymborskiej.

Konkurs odbył się 29 października 2018 r. Przygotowany został przez polonistki naszej szkoły. Wyłonił sześciu zwycięzców, którzy wystąpią w XII Powiatowym Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej w MCK w Ciechocinku już 5 listopada br.

Są to: 1.Hanna Lewandowska kl. V b, 2. Zuzanna Piotrowska kl.IV b, 3. Maria Hoczyk kl.VII a, 4. Dominika Mrówczyńska kl. VIII a 5.Karolina Januszewska kl.VIII a, 6.Alicja Biegała kl.III b gimn.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Na pewno bardzo cieszy wszystkich fakt popularyzacji poezji patriotycznej przez młode pokolenie.

Ewa Rogozińska