Targi szkół

TARGI SZKÓŁ

Od kilku lat odbywają się w naszej szkole TARGI SZKÓŁ, czyli spotkania uczniów z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania są organizowane dla uczniów klas III naszej szkoły,  mają one  na celu zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkół.

Przedstawiciele szkół zapoznają uczestników spotkania z kierunkami kształcenia w danej szkole, zasadami rekrutacji, ponadto opowiadają o swoich szkołach, zajęciach pozalekcyjnych, konkursach, a także o kursach, dzięki którym ich uczniowie w przyszłości mogą zdobywać nowe umiejętności.

Każdy uczestnik Targów otrzymuje ulotki lub broszury informacyjne do samodzielnego przestudiowania w domu.

FESTIWAL EDUKACYJNY – TARGI ZAWODÓW

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów klas trzecich nauczyciel terapeuta pani Paulina Mrówczyńska i psycholog pani Marietta Matuszewska organizują też Festiwal Edukacyjny – Targi Zawodów. Zapraszani są  przedstawiciele różnych zawodów, którzy odpowiadają na pytania trzecioklasistów.

Marietta Matuszewska

Dotychczas Spotkania były  organizowane dla klas trzecich gimnazjum, a w tym roku po raz pierwszy  również dla klas ósmych szkoły podstawowej.

Informujemy, że Kolejne Targi Szkół odbędą się 23 maja o godz. 9:00

Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt: 537 424 381